Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek w celu lepszego dostarczania treści. Jeśli się nie zgadzasz, w każdej chwili możesz opuścić stronę i usunąć ciasteczka w swojej przeglądarce.

RzB#01 – Raport z budowy – 23.04 – 05.05

RzB#01 – Raport z budowy – 23.04 – 05.05

Tak jak obiecałem w newsletterze, od maja zaczynamy prowadzić raport z budowy. Jeszcze formalnie nie zaczęliśmy prac budowlanych. Jednak zanim to nastąpi musimy zgromadzić materiały. Pracujemy również nad organizacją zaplecza budowy.

Organizacja zaplecza

W kwietniu udało się usunąć z działki korzenie drzew i krzewów.

niwelacja działki - onaionbudujadom.com

Wykorzystując obecność koparki utwardziliśmy tymczasowy wjazd na działkę. Ściągnęliśmy również humus z terenu, na którym stanie dom.

raport z budowy - onaionbudujadom.com - utwardzenie tymczasowej drogi dojazdowej

Koszty

OpisKwota
Praca koparki (20 godzin)2 380 zł
Dostawa gruzu (18T)600 zł
Wywózka korzeni (5 transportów)3 000 zł
SUMA:5 980 zł

Plan na weekend majowy przedstawiał się następująco:

  • przygotowanie do podłączenia „erbetki” (wykop, położenie i zasyp kabla)
  • wyrównanie placu pod garaż i zbudowanie stóp do zakotwiczenia garażu.
  • budowa ogrodzenia placu budowy.

Niestety plan został zrealizowany tylko połowicznie. Deszczowa pogoda nie dała szans na dokończenie wykopu pod kabel. Jesteśmy na głębokości 70cm. Kabel zakopiemy na głębokości 1m. Rozdzielnicę budowlaną umieścimy w garażu.

Kabel prowadzimy zgodnie z projektem przyłącza. Dzięki temu po zamknięciu stanu surowego wycofamy go do docelowego miejsca rozdzielnicy w domu. Na etapie fundamentów przygotujemy odpowiedni przepust z rurą AROT.

Linki zamieszczane na tej stronie to linki z systemów afiliacyjnych. Oznacza to, że gdy klikniesz na link, ja otrzymam za to niewielką kwotę pieniędzy, która pozwoli mi utrzymać tego bloga w sieci. Ze swojej strony nie poniesiesz żadnych kosztów. Jeśli uważasz, że informacje na tej stronie są dla Ciebie wartościowe, pomóż mi klikając w linki przy narzędziach.

raport z budowy - Tauron - skrzynka przyłącza prądu. Onaionbudujadom.com wykop pod kabel elektryczny do przyłącza domu
Kopiemy ręcznie szpadlem Fiskars – poznaj moją opinię.

Budowa ogrodzenia

Budowa ogrodzenia zajęła blisko 2 dni pracy. Bardzo dużo pomogli mi rodzice. Dzięki temu prace poszły sprawnie i szybko. Do wykonania pozostała brama wjazdowa.

onaionbudujadom.com - budowa ogrodzenia
Używane stemple budowlane wykorzystaliśmy do budowy ogrodzenia.

Linię ogrodzenia wyznaczyliśmy sznurkiem sizalowym.

wiercenie otworów pod słupki ogrodzenia - wiertnica glebowa

Otwory na stemple zostały wykonane przy pomocy wiertnicy glebowej Makita BBA520. Przydatna była również taśma miernicza 50m do wyznaczenia odległości pomiędzy słupkami. Miarka drewniana posłużyła do sprawdzenia głębokości otworu.

onaionbudujadom.com - sprzęt potrzebny do budowy ogrodzenia - wiertnica, taśma miernicza, miarka drewniana

Słupki zostały osadzone na głębokości 60-70 cm. Następnie do nich została przymocowana siatka leśna. Do mocowania użyłem skobli dostarczonych wraz z siatką.

Całość prac przy ogrodzeniu zajęła 11 godzin pracy 2-3 osób.

Koszt budowy ogrodzenia 70m bez bramy wygląda następująco:

Używane stemple budowlane z dostawą300 zł
Siatka leśna – 180/13/30 L – 100 m z dostawą228,36 zł
Skoble montażowe do siatki leśnej – 2,5x25mm – 200 szt4,66 zł
Wynajem wiertnicy (24h)240 zł
SUMA 773,02 zł

Pierwsza dostawa materiałów

Pod koniec kwietnia Pan Stanisław z synem z tartaku Sieraków dostarczyli zamówioną więźbę. Zależało nam na tym by więźba została wykonana z drzewa ścinanego w zimie – ma mniej soków dzięki czemu nie skręca się podczas schnięcia.

raport z budowy - onaionbudujadom.com Transport więźby dachowej

Więźba została potraktowana impregnatem przeciw grzybom i owadom. Poszczególne elementy zostały spięte ze sobą specjalnymi spinkami by w trakcie schnięcia usztywnić dodatkowo poszczególne elementy – co również ograniczy im możliwość skręcania. Spinki pomagają również w transporcie elementów.

Całość została sprawnie i szybko ułożona z pomocą HDS na przygotowanych paletach.

 onaionbudujadom.com  Archon W Zdrojówkach G2 - więźba dachowa

Korzystając z okazji, tym samym transportem przyjechały również deski szalunkowe, które w najbliższym czasie wykorzystamy m.in. do fundamentów. Dotarły też deski potrzebne na bramę wjazdową i wygódkę.

Całość więźby została przykryta plandeką 15x10m w taki sposób by ułatwić przepływ powietrza między elementami więźby i jednocześnie chronić przed wilgocią.

OpisKoszt
Więźba dachowa 8 400 zł
Deski szalunkowe3 300 zł
SUMA11 700 zł

Harmonogram

Raport z budowy będziemy prowadzić przez cały okres budowy. Jeśli tylko czas pozwoli, kolejne informacje będą pojawiać się codziennie. W okresach dużego zaangażowania w prace na budowie będę zamieszczał raporty tygodniowe – trzeba też kiedyś spać 🙂

Jeśli masz jakieś pytania, chciałbyś dowiedzieć się więcej zachęcam do wpisania w komentarzu. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania i podzielę się z Tobą wiedzą zdobytą w czasie prac.

Teraz czas na odpoczynek, w końcu jest ostatni dzień długiego i pracowitego weekendu majowego 🙂

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *